EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
Wrz 28, 2019

XXVI niedziela zwykła

XXVI Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .29,09. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie naszego odpustu i festynu.
  2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 zapraszamy na nie przede wszystkim dzieci, Przygotowaliśmy dla nich specjalne plansze i naklejki. Zapraszamy także dorosłych do włączania się w modlitwę różańcową, tym razem szczególnie za kapłanów.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek będzie okazja do spowiedzi i adoracji Najśw. Sakramentu od godziny 17.00. W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  4. W następną niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca zapraszamy członków żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
  5. Za tydzień w niedzielę 6 października zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00 i spotkanie po niej w sali kinowej.
  6. Także za tydzień w niedzielę Caritas diecezjalna organizuje zbiórkę do puszek na rzecz budowy w Olsztynie Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej olsztyn.caritas.pl
  7. „Jak nie zmarnować swego życia” z ojcem Anselmem Grünem OSB, które odbędzie się w Olsztynie w dniu 5 października 2019 roku o g. 18.30 w kościele akademickim św. Franciszka, ul. Dybowskiego 2 (Kortowo). Plakat jest zamieszczony na naszej stronie.
  8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła;  we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę św. Aniołów Stróżów;  w piątek św. Franciszka z Asyżu,  w sobotę św. Faustyny Kowalskiej

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete