EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Wrz 1, 2019

XXII niedziela zwykła

XXII Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne .01,09. 2019.

www.mragowo.saletyni.pl

 1. Zapraszamy rodziców dzieci, które będą się przygotowywać do I Komunii św. jak również młodzieży, która w przyszłym roku ma przyjąć sakrament Bierzmowania, do zgłoszenia swoich dzieci w zakrystii.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10,30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek 2 września Msza św. wieczorna będzie z udziałem Wspólnoty Domowego Kościoła.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele w tym miesiącu będzie to nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej, o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w tym czasie będzie także możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00
 6. W sobotę po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo do Matki Bożej.
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę 15 września zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu, w niedzielę. 8 września. Zapisy w zakrystii.
 9. 19 października br. rozpoczyna swoją działalność Warmińska Szkoła Duchowości. Jest to dwuletni kurs skierowany do osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, oraz do animatorów odpowiedzialnych za ruchy i wspólnoty religijne, katechetów i księży, Zapisy i szczegóły na naszej stronie internetowej oraz w gablotce.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tajemnicy spowiedzi i zakusach sądów aby ją usunąć.
 11. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete