EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Lip 20, 2019

XVI niedziela zwykła

XVI Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia parafialne 21.07.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

  1. W imieniu chorego Marka Łupkowskiego oraz organizatorów akcji pomocy w jego leczeniu serdecznie dziękujemy za hojność wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 4568,43 zł i 1 USD Organizatorzy dziękują za możliwość współtworzenia Eucharystii, uczestnictwa, zbiórki i piękną intencyjną Mszę Św.
  2. W ramach akcji Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” Osoby po 60 roku życia są zaproszone w środę 24 lipca o godzinie 15.00 do Sali Powiatowego Zarządu Dróg ul. Nowogrodzka 1 na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze.
  3. W czwartek 25 lipca zapraszamy kierujących pojazdami mechanicznymi na Mszę św. o godzinie 18.00 Będziemy się modlić o bezpieczną jazdę i poświęcimy pojazdy.
  4. Za tydzień w niedzielę 28 lipca odbędzie się pobór krwi na Placu Piłsudskiego od 8:00 do 13:00. Aktualnie, brakuje krwi w kraju.
  5. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do grupy Galindia Mrągowo, w ramach 36 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Chętni mogą się zapisać w zakrystii, albo u ks. Jarosława.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł pt. Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy
  7. Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele, w przyszłą niedzielę kwesta do puszek jest przeznczona na utrzymanie czystości w naszym kościele.
  8. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy patronki Europy środę św. Kingi, dziewicy w czwartek św. Jakuba Apostoła  w piątek św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Marii Panny,

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete