EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Lip 13, 2019

XV niedziela zwykła

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 
Ogłoszenia parafialne 14.07.2019
www.mragowo.saletyni.pl
 
 
1.

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach zarówno gościom jak i naszym parafianom życzymy udanego wypoczynku.  

2. Kwesta dzisiejsza i w następną niedzielę

jest przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary serdecznie dziękujemy.

3.

Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych, przed naszym kościołem odbędzie się kwesta połączona z kiermaszem ciast na rzecz Kingi Kołakowskiej z Kętrzyna,  która cierpi na mózgowe  porażenie czterokończynowe. Jest szansa, że operacja uwolni ją od bólu i pozwoli stanąć na nogi.

4.

Także dzisiaj o godzinie 18.00 Msza św. w intencji powrotu do zdrowia Marka Łupkowskiego (lat 43), chorego na nowotwór złośliwy, będzie odprawiana z udziałem osób posługujących w mrągowskich Scholach i chórach. Po Mszy św. odbędzie się dobrowolna zbiórka organizowana przez przyjaciół Marka i mrągowską Fundację Ten Czas. Datki przeznaczone będą na pokrycie kosztów nierefundowanych leków.

5.

W najbliższą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca po mszy św. o godz.10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające.

6. Po raz 26 grupa Galindia Mrągowo zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę, w ramach 36 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 29 lipca po mszy św. o godz. 7.00. Zapisy u ks. Jarosława lub w zakrystii. Na stoliku przy wyjściu wyłożone są kartki na intencje do modlitwy dla pielgrzymów, jest to duchowe nasze pielgrzymowanie razem z pielgrzymującymi do Częstochowy oraz wsparcie dla pielgrzymów. Kartki z intencjami można składać na tacy w kopertach w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
7.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać artykuł mówiący o tym czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel.

8. Wspomnienia liturgiczne

w tym tygodniu: w pon. wsp. św. Bonawentury bpa, we wt. N.M.P. z Góry Karmel.

 

 

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete