EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
Cze 8, 2019

Zesłanie Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  - VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia parafialne 09.06.2019.

www.mragowo.saletyni.pl

  • W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  • W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 10.30 będzie nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
  • Dzisiejsza kwesta jest przeznaczona na naprawę napędu dzwonów i na inwestycje w naszym kościele. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
  • Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje coroczną pielgrzymkę kajakową do Świętej Lipki w dniu 6 lipca (sobota). Pielgrzymka zaczyna się z jeziora Juno. Zapisy w parafii na Osiedlu Grunwaldzkim do dnia 20 czerwca.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek płytę CD z przemówieniami papieskimi z pierwszej pielgrzymki do Polski
  • Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;, we wtorek św. Barnaby Apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  kapłana; w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika; w sobotę bł. Jolanty, zakonnicy; następna Niedziela jest Niedzielą Trójcy św.

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete