EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 165.
Mar 9, 2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia parafialne 10.03.2019

www.mragowo.saletyni.pl

 

 

  1. W poniedziałek Msza św. o godz.18.00 będzie z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. wspólnota zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie.
  2. Nasz parafianin Adam Kasprzak został wybrany do Mragowskiej Rady Seniora z ramienia naszej parafii. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności naszego miasta. Pełna lista Rady i numer telefonu do naszego przedstawiciela jest umieszczony w gablotce.
  3. W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą w miesiącu, po Mszy św. o godz. 10,30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy.
  4. Prosimy, aby za waszym pośrednictwem dotarła informacja do osób, które nie radzą sobie ze swoją seksualnością albo zauważają uzależnienie od pornografii lub seksu, że działają grupy Anonimowych Seksoholików. Aby znaleźć informację o spotkaniach wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sa.org.pl
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 17,15 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi młodzież.
  6. Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego zapraszają w dniu 23 marca br. do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie na ekspijacyjno-błagalne czuwanie modlitewne w intencji wszystkich nienarodzonych dzieci, którym nie pozwolono doświadczyć ludzkiej miłości oraz o ustanowienie prawa chroniącego każde życie.
  7. Zapraszamy wszystkich na kolejny już WIECZÓR MIŁOSIERDZIA, który odbędzie się w naszej Parafii 18 marca (poniedziałek) o godz. 18.00. Zaczniemy Eucharystią, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  8. Dzisiaj i za tydzień kwestujemy na nowe konfesjonały do naszego kościoła. Za wasze ofiary składamy serdeczne podziękowania.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi artykuł „O sensie umartwienia i pokuty”

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete