EucharystiaEucharystia
Dni powszednie: 7:00 i 18:00
Niedziele i święta: 8:00, 10:30, 12:00, 18:00
Wierzbowo: 9:00, Krzywe: 10:30
KRZYZ

30 lecie naszej parafii

30 lecie naszej parafii Iza Jaśniewska

W tym roku przypada 30 lat od powstania naszej parafii. To niewiele w historii naszego kraju, naszego miasta, może nawet niewiele w historii wielu z was. Ale to także wiele ze względu na to, co się w tym czasie wydarzyło, co się zmieniło, co się przeżyło. Ta historia jest godna podkreślenia, zapraszamy do wspólnego przygotowania prezentacji tej historii. Jeśli ktoś chciałby podzileić się jakimiś wspomnieniami, zdjęciami, które są dla niego cenne i ważne, to prosimy o kontakt. W tym czasie trudnym ze względu na epidemię, chcemy zaprezentować w internecie przegląd tych pamiątek. 

556

Dar

Z historii parafii

 
Parafia powstała 01 lipca 1990 roku, od początku została powierzona Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Pierwszymi duszpasterzami byli ks. Bronisław Fura MS wraz z ks. Antonim Mastejem MS oraz ks. Zbigniewem Walem MS. Pierwsza Msza św. została odprawiona 1 lipca na pustym placu, na którym miał powstać kościół i dom zakonny. W 1994 roku rozpoczęto budowę Kościoła, którego budowa w stanie surowym została zakończona po czterech latach.

Czytaj więcej...

pismo swiete