Piesza Pielgrzymka z Mrągowa na Jasną Górę -2009

 XXVI Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

     Dnia 29 lipca z naszej parafii wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku również połączyliśmy siły i w przyjaznej atmosferze pielgrzymowaliśmy jako najwspanialsza grupa Galindia Mrągowo – Barcja Kętrzyn. Należy zaznaczyć, że ta pielgrzymka była bardzo wyjątkowa, bo nasza Galindia w tym roku osiągnęła pełnoletniość – na szlak wyruszyła po raz 18!

 

 Przez 15 dni zmagania się głównie ze słońcem, odciskami na stopach, bólami stawów itp. uczestniczyliśmy we wspaniałych rekolekcjach w drodze. Jak co roku wyróżnialiśmy się pięknym śpiewem (co zawdzięczamy naszym muzycznym), ogromnym zdyscyplinowaniem (co zawdzięczamy naszym porządkowym) oraz pełnej miłości atmosferze, co możemy zawdzięczać nam samym. Tak jak w ubiegłym roku grupę poprowadził ks. Karol Tomczak MS, a wspierali go: ks. Grzegorz Ozga MS oraz klerycy ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów: Paweł Gromala i Wojciech Mula. Ku radości wszystkich, którzy pielgrzymowali w ubiegłym roku, 12. dnia dołączył do nas kleryk Łukasz Stachura MS.

     Jako największa grupa Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej, 12 sierpnia w deszczu, z radosną pieśnią na ustach weszliśmy na Jasną Górę, zanosząc nasze prośby do Matki Boskiej Częstochowskiej. Na tym pielgrzymka się jednak nie zakończyła, bo o godz. 14.00 odbyła się Msza Św. a o 21.00 nasza grupa poprowadziła Drogę Krzyżową na wałach. O 2.00 w nocy uczestniczyliśmy w czuwaniu, a o godz. 5.00 w Mszy Św., która kończyła XXVI Warmińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Ale jak to śpiewamy w naszej grupie: „Ręce do góry, Barlindia się buja, to NIE KONIEC PIELGRZYMKI, Alleluja!”, wspólne pielgrzymowanie się nie kończy, chcemy spotykać się na wspólnej modlitwie również w czasie roku. I mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie na szlaku pielgrzymkowym za rok! 
    Chcemy serdecznie podziękować za wsparcie naszej Złotej Grupie, która została w Mrągowie i Kętrzynie, ale codziennie łączyła się z wędrującymi w modlitwie! To dzięki nim udało nam się całym i zdrowym dotrzeć do celu naszego pielgrzymowania. Dziękujemy!

 A.W.

Zapraszamy również na stronę internetową naszej grupy: http://www.galindia.comuf.com/