Wydrukuj tę stronę

Warmińska Szkoła Duchowości

WARMIŃSKA SZKOŁA DUCHOWOŚCI

13 maja 2019 roku ks. abp Józef Górzyński powołał do istnienia Warmińską Szkołę Duchowości. Celem szkoły jest pogłębienie wiedzy z zakresu teologii duchowości, dzięki której jej uczestnicy będą mogli budować dojrzałą relację z Bogiem oraz towarzyszyć innym osobom. Szkoła skierowana jest do kapłanów, osób życia konsekrowanego, katechetów, liderów wspólnot w ramach pogłębienia swojej formacji oraz do wszystkich świeckich.

Program szkoły oparty jest na podstawowych zagadnieniach teologii duchowości tj. życie duchowe, modlitwa i praktyka życia duchowego oraz na zagadnieniach związanych z wyzwaniami duchowości. Wiedza z każdego działu będzie przekazywana w czterech przedmiotach.

Stąd w szkole zajadą się takie przedmioty jak: Antropologiczne podstawy duchowości, Rozwój życia duchowego, Walka duchowa, Rozeznawanie i towarzyszenie duchowe, Teologia modlitwy, Modlitwa słowem Bożym, Przekaz duchowości w sztuce, Liturgia źródłem duchowości, Duchowość biblijna, Duchowość Ojców Kościoła, Naśladowanie świętych, Wypaczenia pobożności, Teologia charyzmatów, Duchowość cierpienia, Kryzys psychiczny i duchowy, Zagrożenia duchowe. 

Ks. Arcybiskup powoła także grono wykładowców tejże szkoły, w grono których weszli księża po studiach specjalistycznych z teologii duchowości, historii Kościoła, teologii pastoralnej oraz świeccy z teologii biblijnej, psycholog i psychoterapii. 

Program będzie realizowany w przeciągu 4 semestrów (2 lata). Zajęcia będą odbywały się od października do czerwca danego roku, raz w miesiącu (zasadniczo trzecia sobota miesiąca). 

W ramach jednego zjazdu będą miały miejsce 4 wykłady po 45 min. (po jednym przedmiocie z każdego bloku tematycznego). 

Ukończenie szkoły będzie związane z uzyskaniem certyfikatu/dyplomu. 

Rozpoczęły się zapisy!

Zapisy do szkoły można dokonać przez przesłanie własnego imienia i nazwiska, roku urodzenia, wykształcenia, parafii kontaktu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod telefonem 505 420 403.

 

Więcej informacji na stornie internetowej www.wsd.warmia.pl

Planowane zjazdy I roku 2019/2020: 

19 października

16 listopada 

14 grudnia 

18 stycznia 

15 lutego 

21 marca 

18 kwietnia

16 maja 

20 czerwca